"Ik kan iedereen in België recht in de ogen kijken"

28/10/2010 09:50 5 reacties

"Ik kan iedereen in België recht in de ogen kijken"

Onder massale belangstelling werd Eric Gerets voorgesteld als de nieuwe bondscoach van Marokko. De Leeuw was niet verrast door de grote interesse.

"Ze hebben lang op mij moeten wachten, daarom dat het wat drukker was. Maar verrast? Neen, ik heb al genoeg de wereld rondgereisd om niet meer verrast te zijn. Ik hou van de zuiderse mentaliteit, anders zou ik niet bij Galatasaray, Marseille en Al Hilal gezeten hebben", aldus Gerets in Het Laatste Nieuws.

"Het is hier hetzelfde verhaal. Die mensen kunnen niet zonder voetbal. Je hebt mensen die graag voetbal zien, maar zonder voetbal is het ook geen catastrofe. Hier is dat toch anders..."

Gerets kon ook bondscoach van de Rode Duivels worden. "Er was contact, maar toen was er al iets anders. Een gegeven woord breek ik niet", zegt de Limburger. "Kijk, misschien willen ze me nu niet meer in België, en dat zou ik zelfs begrip voor hebben."

"Ik had ook geen notie van dat hij zou vertrekken (doelt op Advocaat, red.). Nu heeft België ook een goede bondscoach. Ik hoop dat Leekens het tien jaar lang uitzingt net zoals iemand waarmee ik zeer hoog opliep."

"Ik kan iedereen in België recht in de ogen kijken. Maar in de eerste plaats was het niet mogelijk om Belgisch bondscoach te worden omdat ik andere afspraken had. En als het nooit zou lukken, dan zit ik wel in de tribune als supporter van de Rode Duivels", zo vertelt Gerets.

Mehdi Carcela zou volgens de Marokkaanse bond hebben getekend. "Als dat gebeurd is zonder druk uit te oefenen ben ik blij over Carcela te beschikken. Ik hoor alleen goede verhalen over zijn kwaliteit en mentaliteit. Misschien dat ik hem dit weekend ga bekijken."

Auteur: Fabian Morren

Bron: www.voetbalkrant.com

 

Reacties

Controleer op nieuwe reacties