Freire verrast Boonen in 'Primavera'

20/03/2010 17:13 0 reacties

Freire verrast Boonen in 'Primavera'

Tom Boonen heeft zijn favorietenrol niet waar kunnen maken in Milaan – Sanremo. De Belgische kampioen sprintte mee voor de overwinning, maar moest in Oscar Freire zijn meerdere erkennen.

Tom Boonen werd samen met Daniele Bennati getipt als topfavorieten voor de overwinning in La Primavera. Dat een sprinter als eerste over de streep zou komen in de straten van San Remo stond in de sterren geschreven.

Drie Italianen zorgden voor de vlucht van de dag. Al na één kilometer nam het drietal de benen en kreeg een maximale voorsprong van 22 minuten van het peloton. Halfweg koers begon die voorsprong te slinken. Op 100 kilometer van de finish werden de vluchters gegrepen.

Het peloton was door de sterke wind intussen verdeeld in twee stukken. Tom Boonen en Philippe Gilbert zaten in het eerste peloton. Cavendish, Petacchi en Bennati waren aangewezen op achtervolgen in het tweede peloton.

De beklimmingen van de Cipressa en de Poggio werden gekleurd door enkele ontsnappingen, maar na de afdaling van de Poggio kwam alles terug samen. Op twee kilometer van de streep reed Pozzato weg van het peloton, maar hij werd in de laatste kilometer gegrepen.

In de laatste rechte lijn zat Boonen in vierde positie, in het wiel van Freire. De ervaren Spanjaard was in de sprint echter te snel voor de Belgische kampioen en won zo zijn derde Milaan – Sanremo. Tom Boonen kwam als tweede over de finish, Petacchi werd derde. Gilbert is de tweede Belg in de top tien, hij werd negende.

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Controleer op nieuwe reacties

'