Sastre zet punt achter zijn wielercarrière

15/09/2011 15:55 0 reacties

Sastre zet punt achter zijn wielercarrière

Carlos Sastre, één keer Tourwinnaar in 2008, heeft bekendgemaakt dat hij stopt met profwielrennen. Hij heeft er veertien profjaren opzitten.

Carlos Sastre maakte voor het eerst zijn opwachting in het profpeloton in 1998 bij het Spaanse ONCE. Hij maakte voor het eerst echt naam in 2000 toen hij achte werd in het eindklassement van de Vuelta en het bergklassement won.

In 2002 stapte hij over naar het CSC van Bjarne Riis. Hij zou er tot 2009 blijven fietsen. In 2008 haalde hij er zijn grootste succes met eindwinst in de Ronde van Frankrijk. In 2005 en 2007 werd hij telkens tweede in de Vuelta.

In 2009 gaat Sastre andere lucht opsnuiven bij Cervélo. Hij haalt er zijn laatste mooie resultaat door als vierde te eindigen in de Giro. Dit seizoen reed hij voor Geox-TMC, maar dat werd geen succes. De Ronde van Spanje was dit jaar zijn laatste wapenfeit als wielrenner. Hij was er ploegmaat van de eindlaureaat Juan José Cobo.

Auteur: Mathias Dumarey

 

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Controleer op nieuwe reacties